Техніка безпеки під час уроків фізиної культури

Пам'ятка"Правила поведінки на уроках фізичної культури"

Більшість уроків фізичної культури доцільно проводити на відкритому повітрі  (узимку в тиху погоду при температурі не нижчій – 12 градусів). У приміщенні, де проводяться уроки фізичної культури, температура повітря має бути не нижча +14 градусів.
     У теплу погоду на відкритому повітрі та у спортивному залі форма одягу учнів – спортивні труси,  футболка, спортивне взуття, у прохолодну погоду – спортивний костюм.

1. Всі учні зобов’язані пройти медичний огляд.
1.1 Учні, які не пройшли медичного огляду, до уроків фізкультури не допускаються.
1.2 Учні, тимчасово звільнені від занять фізкультури та учні віднесені до спеціальної медичної групи зобов’язані бути присутніми на уроках.

2. Без дозволу вчителя забороняється учням заходити у спортзал і перебувати у спортивному залі.
2.1 Учні заходять у спортивний зал, виходять на спортивний майданчик у спортивному взутті та спортивній формі, відповідно до пори року і погодних умов.
2.2 Заходити у спортивний зал у брудному взутті – забороняється.
2.3 Без дозволу вчителя забороняється користуватися спортивним обладнанням та інвентарем.
2.4 Не дозволяється учням виконувати вправи на спортивних приладах без присутності і страхування вчителя, а також маючи на собі різного виду прикраси.
2.5 Не дозволяється приносити речі, які не потрібні на уроці або заважають його проведенню.
2.6 Під час уроку забороняється жувати жуйку.
2.7 Без команди вчителя не переходити від одного приладу до іншого.
2.8 Під час проведення занять з метання не можна перебувати в зоні кидка, перетинати цю зону. Не можна повертатися спиною до напрямку польоту об’єкту метання. Забороняється виконувати метання без дозволу і відому вчителя.

3. Учні зобов’язані:
3.1 Учні зобов’язані берегти шкільне спортивне обладнання та спортінвентар, не псувати його не смітити, не приносити харчові продукти у спортзал.
3.2 Під час виконання вправ на спортивних приладах учні зобов’язані бути дисциплінованими, уважними, точно виконувати вказівки вчителя.
3.3 При виконанні вправ потоком необхідно дотримуватися належного інтервалу, не штовхатися, не зупинятися, не ставити підніжок.
3.4 При виконанні вправ на спортивних приладах необхідно знаходитись на безпечній відстані від місця виконання, не заважаючи один одному, дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно – гігієнічних вимог.
3.5 Учні повинні вміти правильно виконувати і страхувати один одного під час виконання фізичних вправ та елементів.3.6 Учні зобов’язані підтримувати чистоту та порядок у спортзалі, роздягальнях, на спортмайданчику.

4. Учні зобов’язані попередити вчителя:
- про наявність документів про звільнення після хвороби;- про погане самопочуття;
- якщо вийшло з ладу спортивне обладнання;
- про травмування під час уроку.

5. Після закінчення уроку учні прибирають робоче місце, переодягаються і організовано виходять із спортивного залу.