Стрибок зі скакалкою

Скакалка - популярний спортивний снаряд, з яким добре знайомі дорослі і діти. Користь таких вправ цілком очевидна для хлопчиків і дівчаток. Однак при цьому дуже важливо знати, як навчити стрибати на скакалці дитину, і дохідливо пояснити їй процес виконання всіх дій.
Як правильно навчити дитину стрибати на скакалці

КОРИСТЬ ЗАНЯТЬ ЗІ СКАКАЛКОЮ

Стрибки на скакалці - не тільки веселе дозвілля для дітей, а ще й величезна користь для їхнього здоров'я. При цьому варто відзначити найбільш вагомі переваги використання даного гімнастичного снаряду:
  • чудова профілактика плоскостопості;
  • зміцнення м'язів в сегменті рук, ніг і черевного пресу;
  • у дитини відзначають покращену координацію рухів;
  • покращується стан серцево-судинної системи в процесі регулярних тренувань;
  • стрибки на скакалці - відмінний спосіб запобігти розвитку сколіозу;
  • виконання активних фізичних вправ покращує сон і апетит дитини;
  • стрибання дозволяє підтримувати дитячий організм в тонусі;
  • тренуються такі важливі якості, як спритність, уважність і витривалість організму;
  • у дітей розвивається добре відчуття ритму.
В результаті такі стрибки сприяють підтримці здорового стану дитячого організму і зміцненню імунної системи.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ СКАКАЛКУ

Для ефективного навчання зовсім не останню роль відіграє правильний вибір спортивного інвентаря. Тому, щоб навчити дитину стрибати через скакалку, рекомендується врахувати головне правило при її виборі - ріст дитини. Визначитися з довжиною скакалки можна наступним чином:
  • Дитина має стояти рівно, утримуючи спортивний інструмент за ручки.
  • Після цього треба буде стати ногою на середину скакалки і потягнути її догори.
  • Якщо скакалка, складена вдвічі, має довжину більше рівня пахв, тоді її потрібно вкоротити. У випадку некоректної довжини виробу малюкові буде незручно стрибати.
Визначившись з правильним способом вимірювання довжини даного інвентаря, можна починати візуальне оцінювання. Діаметр скакалки повинен коливатися в межах від 5 до 8 мм. При цьому бажано вибирати моделі, виготовлені з щільної мотузки або гумового шнура.
Як правильно навчити дитину стрибати на скакалці
Важливо перевірити, щоб шнур надійно фіксувався з двох сторін до ергономічним рукояткам. В іншому випадку під час стрибків дитина може отримати травму. Ні в якому разі не варто купувати даний інвентар на виріст. Дитині має бути зручно стрибати в даний момент, а не через кілька років.

ПОЕТАПНЕ НАВЧАННЯ

Умовно весь процес навчання поділяється на три основних етапи:
1. В першу чергу потрібно навчити стрибати дитину на одному місці без скакалки. Це допоможе їй отримати правильні навики приземлятися - на носочки і поступово на всю стопу, що дає можливість уникнути травм в подальшому. Частота в цьому випадку коливається в межах 50-70 стрибків за 1 хвилину. Після освоєння першого етапу можна переходити до наступних завдань.
2. Правильні оберти скакалки в руках. Один з виробів треба розрізати на дві частини. Важливо дати дитині можливість взяти в руки спочатку один кінець, а потім - відразу два розрізаних шматки.Треба показати, як правильно крутити скакалку за допомогою кисті руки, не задіяючи при цьому плечовий суглоб.
3.Після роботи кистями рук можна поступово переходити до практики - показуючи малюкам весь процес, як можна об'єднувати стрибки і оберти кистю. У будь-якому віці діти люблять наслідувати дорослим, тому необхідно показати весь процес стрибків на скакалці самостійно - в уповільненому темпі. Щоби підбадьорити малюків, не забувайте час від часу хвалити їх за старання.

Як правильно навчити дитину стрибати на скакалці

ВИДИ ВПРАВ
Коли дитина навчиться впевнено тримати спортивний інструмент і швидко стрибати, варто перейти до навчання більш складних вправ. Стрибки з різними завданнями - це завжди дієво і дуже корисно для дітей різних вікових категорій.
Можна зацікавити дітей наступними вправами: стрибати на скакалці в зворотному напрямку;
Як правильно навчити дитину стрибати на скакалці
  • стрибати через довгу мотузку - для цієї вправи залучають кілька людей (двоє обертають скакалку, а двоє - стрибають);
  • схрещування рук перед кожним стрибком;
  • подвійне прокручування скакалки перед виконанням кожного наступного стрибка.
Щоб організувати веселу гру зі скакалкою для 5-6 дітей, можна пограти в добре знайому гру під назвою «Рибак». Це популярна гра серед дітей молодшої групи. Педагог стає в коло дітей і починає поступово вертіти скакалкою ( «сіті рибалки»), щоб виловити «рибку». Учасники, які вчасно не підстрибнули, і скакалка торкнулася до їхніх ніг - виходять з гри. Іноді процес супроводжується додатковими умовами - стрибки тільки на правій або лівій нозі, стрибки з плесканням в долоні і таке інше.

Техніка стрибків зі скакалкою. І.П. - ноги злегка зігнуті в колінах, ступні разом, п'яти відірвані від статі, тулуб і голова розташовані прямо, руки розгорнуті передпліччя в сторони (передпліччя майже паралельні иолу), а лікті перебувають близько тулуба або стосуються його. Ручки або кінці скакалки треба тримати без напруги. Обертання скакалки здійснюють кистями. Чим інтенсивніше працюють кисті, тим швидше обертається скакалка. При виконанні стрибків тулуб має залишатися прямим. Це дозволяє вільно і рівно дихати. Дивитися треба прямо перед собою. Якщо дивитися в підлогу, то голова мимоволі опускається вниз. Спрацьовує так званий шийний рефлекс (голова опускається вниз - спина згинається, голова піднімається вгору - спина прогинається). Слід домагатися легкого і м'якого виконання стрибків. Ніколи не приземлятися на всю стопу. Приземлятися, злегка зігнувши коліна. Ноги під час стрибків повинні залишатися практично в одному і тому ж положенні, лише амортизуючи приземлення. Чи не відриватися високо від підлоги під час стрибка. Досить підстрибнути так, щоб скакалка могла пройти під ногами. Обидві стопи повинні весь час приземлятися на одне і те ж місце. Характерні помилки при стрибках зі скакалкою: приземлення на всю стопу; зайві рухи ногами в стрибку (сильне згинання ніг, підтягування колін вгору); руки випрямлені в ліктях (лікті далеко від тулуба); обертання скакалки передпліччя або руками від плеча; нахил голови вперед.

ВІДЕОГЛЯД