РЕГБІ


1.                                                             ІСТОРІЯ 

РЕГБІ (англ. rugby – від назв. міста Регбі, графст. Уорікшир), спортивна командна гра з м'ячем овальної форми на майданчику з H-образними комірами. Мета гри: передаючи м'яч один одному руками (тільки назад) або ногами (у будь-якому напрямі), приземлити його в заліковому полі або забити у ворота суперника, за що команді нараховується певна кількість окулярів. У матчі перемагає команда, що набрала до його результату більше окулярів. Правилами регбі вирішується жорстка силова боротьба, відповідно, від гравців вимагається хороша фізична і функціональна підготовка, витривалість, рухливість, сила, наявність борцівських навиків і певних морально-вольових якостей.

Цікаво, що назва цього виду спорту відбувається він назви англійського міста Регбі.
Саме тут 7 квітня 1823 року під час футбольного матчу 16-річний учень коледжу Вільям Вебб Елліс порушив правила: схопив м’яч руками і помчав з ним до воріт суперника.
На стіні цього коледжу пізніше було встановлено меморіальну дошку з написом: «Нехай ця дошка нагадує про славне діянні Вільяма Вебб Елліса, першого, хто наважився порушити правила футболу, схопивши м’яч руками і побіг з ним. Так виникла гра в регбі в 1823 році ».
Регбі традиційно вважається травмонебезпечним видом спорту. Але справжні регбісти не втрачають духу в будь-яких ситуаціях. Новозеландець Мюррей Халберг в юності отримав важку травму під час матчу. Його ліва рука залишилася паралізованою. Тоді Халберг зайнявся бігом і став Олімпійським чемпіоном 1960 року в бігу на 5 000 метрів.
Свого часу в Англії популярність регбі не поступалася футболу. У 1963 році президент Міжнародної федерації футболу англієць С. Роуз журився, що популярності футболу в країні дуже заважає захоплення молоді регбі.
Легендарний революціонер Ернесто Че Гевара, кумир молоді в 60-х роках., Страждав астмою. Але це не заважало йому серйозно займатися регбі. Він навіть входив до складу команди «Аталайя».
Одного разу під час матчу збірних Австралії та Нової Зеландії в Сіднеї один з регбістів забив м’яч зі штрафного з відстані 78 метрів. Власник стадіону встановив на цьому місці гранітний обеліск і запропонував усім бажаючим повторити рекордну спробу за невелику плату. Охочих чимало, але кожен з них зміг переконатися, що чудеса бувають рідко.
На гербі англійського міста Твікенхейм зображені два регбіста на тлі регбійних воріт.
Свого часу в місті Лезіньян (Франція) був побудований регбійний стадіон на 7 122 глядача. До речі, за даними довідника, населення цього містечка в той час становило 7 122 жителі.
Все менше і менше залишається суто чоловічих видів спорту. У 1983 році був створений Жіночий регбійний союз, а з 1991 року проводяться чемпіонати світу з регбі серед жінок.
Регбі включали в програму Олімпійських Ігор в 1900, 1908, 1920 і 1924 рр. На перших трьох Олімпіадах в змаганнях брали участь по дві збірні, А в 1924 році – три. Таким чином, всі регбісти брали участь в турнірах, є призерами Олімпійських Ігор. Зараз в світі регбі займаються близько 5 мільйонів спортсменів.
2.                                       ПРАВИЛА ГРИ (ВІДЕО)